Jacob’s Ladder (1990 – ABD)
12 Mart 2020
Eraserhead (1977 – ABD)
11 Ağustos 2020

Koltuk Destek Kampanyası


Bütün dünya zor bir dönemden geçiyor. Bu zor dönemlerde en çok zarar gören kurumların başında da ne yazık ki kültür sanat hayatımızın şekillendiği sinema, tiyatro ve konser salonları bulunuyor. İçinde bulunduğumuz bu dönemde sürecin özellikle sinema sektörü için belirsizliğini sürdürüyor olması, sektörün tüm bileşenlerini uzun vadede karşılaşılabilecek sorunlara karşı önlemler almaya, kısa vadede karşımıza çıkan problemlerle ilgili de çözümler üretmeye sevk ediyor.
Bu düşüncelerle, sinemamızda bulunan tüm koltuklarımızın isim haklarını seyircilerimize açmaya karar verdik. Koltuğa vereceğiniz isim, sinemamızın açık kalacağı uzun yıllar boyunca sinemamızla birlikte yaşayacak. Bu günleri atlattıktan onlarca yıl sonra bile sinemamıza giren herkesi her gün bu 365 isim karşılayacak.
Sinemamız açıldıktan sonra özel bir etkinlikte ağırlayacağımız destekçilerimizin isimlerini ilk üç ay boyunca her gösterimden önce de perdede hatırlamaya devam edeceğiz. Koltuk hediye etme imkanıyla istediğiniz herhangi biri için de isim hakkı alabileceğiniz uygulama, seyircilerimizle birlikte sinemaya destek olmak isteyen kurumlara da açık olacak.

TUTAR NASIL HESAPLANDI?
Henüz açıklanmış bir tarih olmamakla birlikte sinemamızın kapalı kalması ön görülen tarihe kadarki dönemde 2019 yılında (17 Mart – 1 Temmuz) satılan bilet miktarından (29.600 Bilet) elde edilen kazançtan dağıtımcı payı (%50) ve aynı yılın elektrik, su faturaları gibi şu an devam etmeyen giderleri çıkarılarak tutar 365’e (Koltuk sayısı) bölündü. Kurumsal desteklerin reklam getirisi de olacağından bireysel desteklerle aynı tutarda olmaması gerektiği düşünülerek yukarıdaki hesaplamayı karşılayacak şekilde 500 TL (Bireysel) ve 800 TL (Kurumsal) olarak iki farklı fiyat tipi oluşturuldu.

ELDE EDİLECEK GELİR NE İÇİN KULLANILACAK?
Sinema salonlarının yaz döneminde açılması konuşuluyor olsa da sürecin kısa sürede normalleşmeyeceği şüphesiz. Bir süre salonlarımızın kapasitesini düşürecek olmamız, sağlıklı bir sinema ortamını sağlayabilmek için üstleneceğimiz yeni maliyetler, personel giderleri ve sinema salonlarının hiç az olmayan teknik giderleri bir araya geldiğinde sinemamız açılsa bile gösterimlerin sürdürülebilirliğiyle ilgili ciddi endişeler taşıyoruz. Desteklerinizle elde edilecek kazanç, sürecin görece normale döndüğü döneme kadarki giderlerin karşılanmasına destek olacak, işleyişin normalleşmesi ve sürdürülebilirliği noktasında bir can suyu işlevi görecek.

NASIL DESTEK OLURUM?
Biletiva sitesi üzerinden dilediğiniz kadar koltuk için destek olabilirsiniz. Sinemamız kapalı olduğu için gişeden destek veremeyeceğiz. Tüm sorularınız için pr@kadikoysinemasi.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Bugüne kadar sinemamıza gösterdiğiniz ilgi ve vermiş olduğunuz tüm destekler için teşekkür ediyor, sağlıklı günlerde buluşmak üzere esenlikler diliyoruz.

Adderall instructions: recommendations for use, dose and prices - site site site Ativan link link link Modafinil link link link klonopin clonazepam