Kaybolan Sinema Biletleri

Konu: Kaybolan Sinema Biletleri

Açıklama:

Son zamanlarda gösterim öncesi satın alınmış olan sinema biletlerini kaybeden müşterilerimizden gelen şikayetler sebebiyle böyle bir duyuru yapma gereği duyduk. Bilindiği üzere kısa süre önce Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren sinema yasası, sinema salonlarında kesilen bilet ve film şirketlerine raporlamalar konusunda birçok sorumluluk getirmekle birlikte, kurallara aykırılık neticesinde de perde başına 50.000 TL’yi bulan yüksek cezalar uygulayabilmekte.

Kapısı sokağa açılan son bağımsız salonlardan biri olarak biz de bu hususta çok hassas davranmak zorundayız. Zira kanunda öngörülen ve bağımsız salon - zincir sinema ayrımı yapılmaksızın düzenlenmiş cezalarla karşılaşmamız durumunda butik sinema salonlarının böyle bir yükümlülüğün altından kalkması mümkün olmayacaktır.

İşte bu sebeple gişede satılan biletlerin fuaye girişinde kontrol edilmesi ve resmi olarak satışı yapılmış ve bakanlığa bağlı sisteme işlenmiş izleyicilerin ciddi bir titizlikle salonlara alınması tamamen sinema işletmesinin sorumluluğundadır. Bu konuda hiçbir müşterimizin kötü niyetli bir yol izleyeceğini düşünmesek de yukarıda belirttiğimiz cezai yaptırım öngörülen durumlarla karşılaşmamak ve tüm zorluklara rağmen bağımsız bir salon olarak hizmet veremeye devam edebilmek amacıyla, basılı veya dijital bileti bulunmayan seyircilerimizi gösterimlere almamızın biletli işlem yapan hiçbir yerde mümkün olmadığı gibi sinemamızda da mümkün olmadığını hatırlatır, bu konuda desteğinizi ve anlayışınızı rica ederiz.

Sevgilerle,
Erol YUSUF
Kadıköy Sineması