Great Freedom (Büyük Özgürlük – 2021 – Avusturya, Almanya)
9 Haziran 2022
Çilingir Sofrası (2021 – Türkiye)
23 Haziran 2022

Kaş Film Festivali Finalist Filmler

Özet ve Detaylar

Kaş Kısa Film Festivali Kadıköy’de
2 – 5 Haziran tarihleri arasında ilki gerçekleştirilen Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali, İstanbul ayağını Kadıköy Sineması’nda gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 21-22-23 Haziran tarihlerinde her gün 13.00’te başlayacak olan gösterimlerde tüm Ulusal, Ulusal Öğrenci Filmleri ve Uluslararası Yarışma’daki filmler yer alacak, filmlerin katılımcılarıyla ise söyleşiler yapılacak. Tüm gösterimler Kaş’ta da olduğu gibi ücretsiz olacak.
60 ülkeden 550 filmin başvurduğu festivalde 32 film yarıştı, 20 ödül ise sahiplerini buldu. Ulusal Film Yarışması’nda En İyi Film ödülünün sahibi “Büyük İstanbul Depresyonu” ile Zeynep Dilan Süren olurken, Uluslararası Film Yarışması’nda En İyi Film ödülünün sahibi “White Eye” ile Tomer Shushan oldu.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü ve Kaş Belediyesi tarafından desteklenen festival, İstanbul’da da Kaş havasını sürdürmeye devam ediyor.
21 Haziran – Ulusal Film Yarışması Finalistler ve Öğrenci Filmleri
22 Haziran – Uluslararası Film Yarışması Finalistler
23 Haziran – Ulusal Film Yarışması Finalistler ve Öğrenci Filmleri
Programda ulusal filmler ikişer kez, uluslararası ve öğrenci filmleri birer kez gösteriliyor.
Ulusal Film Yarışması Finalistler
Aynı Gecenin Laciverti (Nuri Cihan Özdoğan)
Belki Bir Gün Gideriz (İnan Erbil)
Bir Annenin Sonatı (Fehmi Öztürk)
Brigitte Bardot (Çağıl Bocut)
Büyük İstanbul Depresyonu (Zeynep Dilan Süren)
Cengiz (Haydar Taştan)
I Gotta Look Good For The Apocalypse (Ayçe Kartal)
Lal (Gökalp Gönen)
Yaşayacak Yer Yok (Mustafa Koç)
Plastik Rüya (Merve Bozcu)
Susam (Sami Morhayim)
Uluslararası Film Yarışması Finalistler
Black Rainbow (Zig Dulay – Filipinler)
Colonie (Romain Daudet – Fransa)
Draining (Guillaume Chevalier – Fransa)
Juillet 96 (Michele Jacob – Belçika)
Marko (Marko Santic – Hırvatistan)
Synthetic Love (Sarah Heitz De Chabaneix – Fransa)
White Eye (Tomer Shushan – İsrail)
Work It Class (Pol Diggler – İspanya)
The Reincarnated Giant (Han Yang – Çin)
Theo (Eduardo Buns, Belen Abarza – Şili)
Total Disaster ( Keil Orion Troisi, Molly Gore – ABD)
Ulusal Öğrenci Film Yarışması Finalistler
Çerçeve (Mert Sata, Berk Sata)
Meryem (Celal Yücel Tombul)
Mesafeler (Efe Subaşı)
Sürgünde Bir Yıl (Malaz Usta)