kadikoysinemasi
Kare – The Square (ABD, İsveç, Danimarka, Fransa – 2017)
26 Ocak 2018
mutluson
MUTLU SON – Happy End (Fransa – 2017)
7 Şubat 2018

GÜZEL ADAM SÜREYYA (Türkiye – 2018)

sureyya

Özet ve Detaylar

Beşiktaş'ın takımlar üstü ismi Süreyya Soner üzerinden değişen futbol ve kent meselesine değinen, hazırlık ve çekimleri 7 yıllık meraklı bir bekleyişe dönüşmüş GÜZEL ADAM SÜREYYA 9 Şubat'ta sinemalarda.
Süreyya bir İstanbul delikanlısıdır. Eyüp’te doğmuş, Zeytinburnu’nda büyümüştür. Cağaloğlu’nda matbaada çalışmış sonra kendini Yeşilçam’da bulmuştur. Beşiktaşlıdır. Çok sevdiği dayısı onu Beşiktaşlı yaptığında henüz 8 yaşındadır. Semt takımlarında kalecilik yapar. 1970’li yıllarda Beşiktaş zor dönemler yaşarken Süreyya da hayatının en zorlu dönemini yaşar. Kendisi bunu: “Böyle bir hayat işte, yaşadığımız şeyler hep acı dolu” diye tarif eder. Futbolcu olarak formasını giymeyi hayal etmediği Beşiktaş’a malzemeci olarak girmeyi hayal eder. Bu hayalinin peşinden koşar. Sonrası malum, Güzel Adam Süreyya…
Yılmaz Erdoğan'ın kendine has üslubuyla seslendirdiği filmde Metin Tekin, Ali Gültiken, Feyyaz Uçar, Rıza Çalımbay, Gordon Milne ve İngiliz futbolcu Les Ferdinand gibi Beşiktaş'ın pek çok efsane isminin yanı sıra Fikret Orman, Şenol Güneş, oyuncular Oğuzhan Özyakup, Ricardo Querasma, Kaleci Fabri, Caner Erkin ve daha pek çok popüler isim yer alıyor.

Vizyon Tarihi 9 Şubat 2018
Yapımı 2018 - Türkiye
Tür Belgesel
Süre 110 Dak.
Yönetmen Gökçe Kaan Demirkıran
Oyuncular Metin Tekin, Ali Gültiken, Feyyaz Uçar, kaptan Rıza Çalımbay, Gordon Milne, Les Ferdinand, Ali Ece, Güntekin Onay, Ercan Taner, Vedat Özdemiroğlu, Fikret Orman, Oğuzhan Özyakup, Ricardo Querasma, Fabricio Agosto, Caner Erkin, Şenol Güneş, Önder Özen ve Itır Esen.
Metin Yazarı Gökçe Kaan Demirkıran
Seslendiren Yılmaz Erdoğan
Yapımcı FilmDeney
Adderall instructions: recommendations for use, dose and prices - site site site Ativan link link link Modafinil link link link klonopin clonazepam